Aké je dobré, keď do miestnosti zavanie čerstvý vzduch. Keď vyvetráme a do vydýchaného, zatuchnutého, jednoducho nie príliš vábivého prostredia príde nová sviežosť. 

Niekto vetrá častejšie niekto menej často, každý z nás však potrebuje v istom okamihu otvoriť okno a pustiť do domácnosti závan čerstvosti. V nevetranom priestore sa totiž ťažšie žije a ťažšie dýcha. 

Dnes ráno, keď som otvárala okná dokorán, mala som túžbu otvoriť svoje vnútro a spraviť tam poriadny prievan. Pozvať Ducha Svätého, aby zavial a priniesol novú sviežosť do každého zákutia môjho ja. Jednoducho som potrebovala vyvetrať. Každý z nás to potrebuje. Pootvárať miestnosti nášho srdca, špeciálne tie, v ktorých sa už dlho nevetralo a pozvať Ducha Svätého, aby vymenil ovzdušie tam, kde je to treba.  Aby priniesol novú sviežosť do každej jednej okolnosti, problému, zranenia, túžby či sna. Aby priniesol svetlo a pravdu na miesta, kde sme nechali pôsobiť tmu. Aby priniesol nový závan lásky tam, kde sme sa nechali uniesť horkosťou a neodpustením. Aby vložil novú vášeň pre sny a túžby, ktoré nám kedysi vložil do srdca a my sme ich nechali upadnúť do zabudnutia. Aby priniesol pokoj, nádej, uzdravenie, odpustenie, zmierenie,… na miesta, kde sa už dlho nevetralo. 

Milovaní, otvorme dnes svoje srdce dokorán a dovoľme Duchu Svätému, aby prúdil svojou sviežosťou.

Lucka

…môžeme sa pri tom nechať viesť piesňou Spoločenstva Martindom