View Full Event Details

  • 14. August 2022 - 0:00

Milé sestry, milí bratia, hľadáme ochotných dobrovoľníkov, ktorí rozšíria rady technického tímu zabezpečujúceho ozvučenie, video produkciu, či online prenosy zo zborových podujatí. Hľadáme ľudí  otvorených technike, ochotných učiť sa, mladších či starších. Technické vzdelanie nie je potrebné, no je vítané. Všetko potrebné vieme naučiť. Dôležité je ochotné a pokorné srdce pripravené pre službu. Aktuálne hľadáme ľudí na tieto pozície:

 

Zvuk

Obsluha zvukového mixpultu v kostole, zapájanie kapely (chystanie stojanov, mikrofónov, káblov), mixovanie odposluchov pre kapelu, mixovanie zvuku pre priamy prenos. Na tejto pozícii je potrebný hudobný sluch, zmysel pre rytmus a bonusom je znalosť elektrotechniky (nie je podmienkou).

 

Projekcia

Obsluha počítača s textami piesní a prezentáciami v programe ProPresenter. Preferované je prostredie MacOS avšak aj Windows používatelia sa v tomto prostredí vedia rýchlo zorientovať. Dôležitá je znalosť práce s počítačom a schopnosť rýchlo reagovať na zmeny.

 

Strih

Obsluha jednoduchého video mixpultu na strih videa. V zjednodušenej verzii sa jedná o prácu s piatimi tlačidlami. Dôležité je vedieť rýchlo reagovať, mať cit pre dobrý záber. Bonusom je znalosť sieťových technológií.

 

Kamera

Obsluha kamery počas živých prenosov alebo počas nahrávania. Človek, ktorého hľadáme by mal vedieť čo je to ISO, clona a uzávierka, no v prípade potreby to vieme aj dovysvetliť. Na tejto pozícii je potrebný človek s umeleckým cítením, s citom pre zaujímavé zábery.

 

Post-produkcia

Spracovanie video alebo audio záznamov. Momentálne sú našimi preferovanými programami Adobe PremierePro na video a Adobe Audition na zvuk. Dobrovoľník na tejto pozícii by spracovával audio nahrávky nedeľných kázní, biblických hodín a pod. Zároveň by spracovával rôzne video série, vyučovania alebo zostrihy zo zborových akcií.

 

Ak ťa niečo z tohto zaujalo prihlás sa na farský úrad (telefonicky alebo emailom) alebo sa zastav po nedeľných službách Božích vzadu pri zvukovom mixpulte 🙂

kontakt: Filip Šimko, hlavný technik